Model Number : MV238FHM-N20
Place of Origin : Shenzhen,China
Certification : ISO9001 & 14001
MOQ : 1pcs
Packaging Details : Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Delivery Time : 5-7 days
Payment Terms : T/T ,L/C
Supply Ability : 1KK
Brand : BOE
View Direction : Symmetry
Response Time : 14 Ms
Service : ODM, OEM, Customization
Contrast Ratio : 1000:1 (Typ.) (TM)
Active Area : 527.04(W)×296.46(H) Mm
Touch Panel : Without
Pixel Format : RGB Vertical Stripe
BOE Brand 23.8 inch full hd lcd panel MV238FHM-N20
The IPS LCD Screen is a high-performance display panel with a resolution of 1920(RGB)×1080, FHD. Its pixel format is RGB Vertical Stripe and it has a wide operating temperature of 0~50°C. It has a great viewing angle of 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) and a power supply of 5.0V (Typ.). It is suitable for multiple applications and provides superior performance with its IPS panel UHD 3840*2160.
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) |
| Response Time | 14 Ms |
| Brand | BOE |
| Brightness | 250 Cd/m² (Typ.) |
| Surface Treatment | Antiglare, Hard Coating (3H) |
| Origin | Shenzhen, China |
| Storage Temperature | -20 ~ 60 °C |
| Screen Size | 23.8 inch |
| Resolution | 1920(RGB)×1080, FHD |
| Size | 23.8 Inch Lcd Panel Module |
The 23.8 Inch IPS TFT LCD Module Screen Full HD from BOE is an ideal choice for many applications. It comes with an LVDS 23.8 inch IPS interface, 30 pins connector, and a 23.8 inch IPS LCD Display Panel Screen. It is ISO 9001 and 14001 certified and offers a minimum order quantity of 1pc.
Brand Name: BOE
Model Number: MV238FHM-N20
Certification: ISO9001 & 14001
Minimum Order Quantity: 1pcs
Delivery Time: 5-7 days
Payment Terms: T/T , L/C
Supply Ability: 1KK
Interface Type: LVDS (2 Ch, 8-bit), 30 Pins Connector